آشنایی با اپراتور درب بازویی
تاریخ انتشار: 2023/01/28

امروزه با گسترش دنیای تکنولوژی و وجود فناوری‌های پیشرفته برای باز و بسته کردن خودکار درب‌های مدرن ساختمان‌ها، با توجه به موقعیت‌های مختلف آن از وسایل مختلفی استفاده می‌شود. یکی از سیستم‌های نوین تولید شده در این زمینه اپراتور درب بازویی است.

عملکرد این اپراتور مانند آرام‌بندهای هیدرولیکی بوده با این تفاوت که این مدل برخلاف آرام‌بند‌ها قدرت جابجایی بالاتری دارند؛ همچنین باز و بسته کردن اتوماتیک درب به صورت الکترونیکی و هوشمند انجام می‌شود.

این وسیله با عملکرد هوشمند و موتور فوق‌العاده قدرتمند و بی‌نقص، برای نصب روی درب‌های تک لنگه و دو لنگه بازویی در واحدهای مدیریتی، اداری و مسکونی بسیار مناسب هستند. در این اپراتور، امکان نصب قفل برقی، کلید کنترل دستی و چشمی فتوسل وجود دارد.

ویژگی های اپراتور درب بازویی

اپراتور درب بازویی از قابلیت تشخیص برخورد با مانع برخوردار است؛ در صورت برخورد با مانع، برای افزایش ایمنی و جلوگیری از خسارت جدی، جهت حرکت درب معکوس خواهد شد. همچنین انجام تنظیمات همچون زاویه بازشو، سرعت باز و بسته شدن و زمان بسته شدن اتوماتیک ، از طریق پروگرامر حرفه‌ای صورت می‌گیرد. علاوه بر این کاربران می‌توانند به تنظیم سرعت باز و بسته شدن درب بر حسب نیاز بپردازند.

یکی دیگر از بارزترین ویژگی‌های این اپراتور امکان اتصال آن به انواع سنسور و همچنین تشخیص دود و دزدگیر است؛ در صورت وقوع آتش‌سوزی، درب به صورت خودکار باز می‌شود. علاوه بر این کاربر می‌تواند با اتصال این اپراتور در هنگام سرقت با فعال کردن دزدگیر، درب‌ها را بصورت اتومات ببندد.

نحوه عملکرد درب بازویی

حرکت مکانیکی اپراتور درب بازویی به وسیله موتور الکترومکانیکی انجام می‌گیرد؛ این قابلیت با داشتن مصرف بسیار پایین انرژی، عملکرد آرام و بی صدایی را دارد. همچنین برای کاربرد مطلوب با بیشترین درجه ایمنی و امنیت ممکن، سیستم خودپایش به وسیله یک ریزپردازنده به صورت لحظه‌ای بر عملکرد درب نظارت می‌کند.

 

 

 

 

 در کجاها قابلیت نصب دارد؟

شما می‌توانید درب بازویی را در راهروهایی که امکان نصب درب‌های کشویی و باز شدن درب لولایی در یک جهت وجود ندارد، استفاده کنید. این اپراتور در برابر باد و رطوبت مقاوم بوده و کاملا مناسب محیط‌های بیرونی هستند.

اپراتور بازویی در دو نوع یک یا دو لنگه طراحی شده و در آن‌ها از اپراتور لولایی با بازوی فشاری استفاده می‌شود. این اپراتور قابلیت نصب در درب‌های تک لنگه و دو لنگه با ابعاد، وزن و ترددهای مختلف دارد. در واقع این وسیله برای سایزهای مختلف درب و کاربری‌های متفاوت کارایی دارد. شما می‌توانید با توجه به نوع نیاز خود آن را خریداری و بر روی درب مورد نظر نصب کنید.

کاربران می‌توانند با نصب این اپراتور و به وسیله یک ریموت کنترل و فشار دادن دکمه آن درب‌های یک لنگه ودولنگه را به آسانی باز و بسته کنند. اغلب، این اپراتور بر روی درب‌های پارکینگ‌ها، حیات و درب ویلا نصب می‌شود.

 اپراتور درب بازویی درپا در برابر شرایط بد آب و هوایی و گرما و سرما، مقاومت بسیار بالایی دارد و از طول عمر مناسبی برخوردار است.

اپراتور درب بازویی؛ انتخابی خوب برای اتوماتیک کردن انواع درب ها

برای اتوماتیک کردن انواع درب‌ها نیاز به تجهیزات خاصی همچون اپراتور درب بازویی است. این اپراتورها اغلب مجهز به نوعی حس‌گر هستند که نزدیک یا دور شدن افراد را تشخیص داده و با زمان‌بندی خاصی کار باز کردن یا بستن درب را انجام می‌دهند.

افرادی که می‌خواهند درب نفر رویی خود را برقی کنند، می‌توانند به جای آرام‌بند معمولی از اپراتور درب بازویی درپا استفاده کنید. برای نصب این اپراتور باید از افراد حرفه‌ای و با تجربه  مجموعه درپا کمک بگیرند تا کارکرد خود را به خوبی انجام دهند.

وبلاگ گروه صنعتی جداری اتوماسیون ساختمان و آنچه باید در این مورد بدانید