نبایدهای امنیت ساختمان چیست؟
تاریخ انتشار: 2023/02/12

امنیت ساختمان‌ها از جمله مواردی است که نیاز است هر از چندگاهی به آن توجه کنیم و از آن غافل نباشیم. در ساخت ساختمان ادراری و یا مسکونی باید به امنیت در آن توجه داشته باشید. رعایت نکات امنیتی باعث می‌شود که تهدیدات مورد توجه اعضای ساختمان تا حد زیادی کاهش یابد. همچنین نگهبانان باید تا حد زیادی با نکات ایمنی و انواع تهدیدات آشنایی داشته باشند تا بتوانند مقابله کنند. در ادامه با نبایدهای امنیت ساختمان آشنا می‌شوید.

ایمن سازی ورودی ساختمان

از نبایدهای امنیت ساختمان می‌توان به استفاده از درب‌های معمولی اشاره کرد. بعضی از درب‌های ورودی مقاومت چندانی در برابر آسیب نداشته و به راحتی شکسته می‌شوند. آمارها نشان می‌دهند که ۴۰ درصد ساختمان‌ها ورودی مناسبی نداشته و سارقان به سرعت وارد آن می‌شوند. قبل از آنکه از خانه خارج شوید باید درب، قفل‌ها و لولاها را مورد بررسی قرار دهید و هرگونه ایرادی را رفع کنید. یکی از راهکارهای بسیار مناسب استفاده از درب‌های بازویی و یا کرکره‌ای است که از امنیت بالایی برخوردار است.

یکی از نبایدهای امنیت ساختمان توجه بیش از اندازه به زیبایی درب ورودی است، بعضی از افراد به جای آنکه به ایمنی ساختمان توجه داشته باشند بیشتر زیبایی درب برایشان مهم است. درب‌های زنجیره دار مناسب‌ترین درب برای ورودی خانه در آپارتمان‌ها هستند.

درب ضد سرقت و استفاده از چشمی نیز برای بالا بردن ایمنی ورودی ساختمان مهم است. استفاده از درب‌های اتوماتیک نیز از جمله مواردی است که تاثیر بسیار زیادی در افزایش ایمنی ساختمان دارد و افراد ناشناس نمی‌توانند وارد ساختمان شوند.برای استفاده از درب‌های اتوماتیک با کیفیت میتوانید محصولات درپا را بررسی کنید. 

 

 

 

 

 

استفاده از دوربین مداربسته و تجهیزات مراقبتی

از نبایدهای امنیت ساختمان می‌توان به نبود دوربین مداربسته اشاره کرد. بعضی از افراد معتقد هستند که وجود دوربین مداربسته ضرورتی ندارد اما باید بدانند یکی از کارآمدترین روش‌هایی است که برای افزایش ایمنی ساختمان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. البته باید دوربین‌های مداربسته در نقاطی از ساختمان نصب شوند که کارایی لازم را داشته باشند.

درب ورودی ساختمان، ورودی خانه‌ها و در کنار آیفون‌ها می‌تواند بهترین مناطقی باشند که می‌توانند دوربین را در آنجا نصب کنند. بعضی از سیستم‌های ضد سرقت مانند حسگرها نیز در افزایش ایمنی ساختمان بسیار تاثیرگذار هستند. این مکانیزم‌های هوشمند می‌توانند کوچک‌ترین حرکت غیرعادی را تشخیص و به شما اطلاع دهند.

اطلاع‌رسانی این سیستم‌ها می‌تواند به صورت پخش آژیر باشد و یا به صورت کنترل از راه دور اثر کرده تا بتوانند توسط موبایل خود وضعیت را مورد بررسی قرار دهند.

 

 

 

 

 

نقاط کور می‌تواند امنیت ساختمان را به خطر بیندازد!

از نبایدهای امنیت ساختمان می‌توان به نقاط کور ساختمان اشاره کرد. هر چقدر تعداد نقاط کور در ساختمان‌ها بیشتر باشد باعث افزایش دزدی و کاهش امنیت ساختمان می‌شود. برای کاهش این نقاط باید در این مکان‌ها از چراغ‌های تایمردار و یا چراغ‌های حساس استفاده می‌شود.

این چراغ‌ها کوچک‌ترین حرکات را شناسایی می‌کنند و زمانی که متوجه ورود افراد شدند چراغ روشن خواهد شد. این چراغ‌ها در اطراف و یا بالای درب ورودی و یا نقطه کور نصب می‌شوند. نفوذ شبانه یکی از مواردی است که افراد باید به آن توجه داشته باشند و تمام نکات ایمنی را رعایت کرده تا از بروز حوادث جلوگیری کنند.

 

 

 

 نکاتی که نباید برای امنیت ساختمان انجام دهید!

یکسری نکات در رابطه با امنیت ساختمان وجود دارد که انجام دادن آن باعث بروز حوادث خواهد شد. از جمله نبایدهای امنیت ساختمان می‌توان به اعتماد بی‌مورد به افراد متفرقه و یا داشتن کلید یدک اشاره کرد. بعضی از افراد به سرعت به همسایگان خود اعتماد می‌کنند و تمامی اطلاعات لازم در رابطه با زمان ورود و خروج خود را به آنها می‌دهند، در این موارد ممکن است آسیب ببینند.

دومین مورد کلید یدک است که اگر به افراد ناشناس داده شود ممکن است مشکلاتی ایجاد شود. از جمله مواردی که یکی از نبایدهای امنیت ساختمان است، می‌توان به طریقه چیدمان وسیله‌ها در منزل اشاره کرد، بعضی از افراد تمام اشیا گران قیمت خود را در معرض دید قرار می‌دهند و این مورد باعث می‌شود که افراد بسیار زیادی از جایگاه آنها باخبر شوند و امنیت خانه به خطر بیفتد.

جمع‌بندی

در نهایت با توجه به همه مواردی که در رابطه با نبایدهای امنیت ساختمان گفته شد، شما باید نسبت به تجهیز هر چه سریع‌تر ساختمان اقدام نمایید. امنیت ساختمان از جمله موارد بسیار مهمی است که باید به آن توجه ویژه‌ای داشته باشید. استفاده از گاوصندوق برای اشیا قیمتی، درب‌های ضد سرقت، چراغ‌های حساس، کنترل از راه دور، کرکره‌های هوشمند و درب‌های اتوماتیک از جمله مواردی است که در افزایش ایمنی ساختمان تاثیر بسیار زیادی دارند.

 

وبلاگ گروه صنعتی جداری اتوماسیون ساختمان و آنچه باید در این مورد بدانید