رسیور درب پارکینگ
بررسی رسیور درب کرکره‌ای 
تاریخ انتشار: 2022/11/19

بررسی رسیور درب کرکره‌ای

رسیور درب کرکره‌ای پارکینگ یکی از قطعات بسیار مهم است، که وظیفه دریافت سیگنال و فرمان دادن به موتور را برای باز و بسته شدن راحت‌تر درب‌ها برعهده دارد.  برای کنترل راحت‌تر درب‌ها استفاده از ریموت و رسیور میتواند یکی از بهترین انتخاب‌ها برای شما باشد. جایگاه این قطعه معمولا در قسمت بالایی ریل درب‌ها نصب می‌شود. حال قرار است در این مقاله به کارایی و نحوه عملکرد این قطعه پر کار بپردازیم.

رسیور درب چگونه کار می‌کند؟ 

رسیور قطعه‌ای است که سیگنال‌هایی را توسط ریموت دریافت می‌کند و فرمان باز یا بسته شدن را  به موتور کرکره برقی می‌دهد و در نهایت  موجب حرکت مکانیکی در دستگاه می‌شود. تمامی کرکره‌های برقی مجهز به ریموت هستند. هنگام ورود افراد به محل مورد نظر با فشردن دکمه‌ی ریموت، سیگنالی مبنی بر باز شدن و بالا رفتن کرکره از طرف ریموت به رسیور دستگاه ارسال می‌شود. رسیور دستگاه این سیگنال را تجزیه و تحلیل می‌کند و در صورت تطبیق فرکانس آن، این فرمان را به شکل سیگنال به کنترل باکس دستگاه ارسال می‌نماید و موتور نیروی لازم برای باز کردن کرکره و بالا کشیدن تیغه ها را تامین می‌نماید. 

هنگام بسته شدن درب کرکره‌ای هم با فشردن دکمه‌ی مخصوص بسته شدن که بر روی ریموت تعبیه شده

سیگنالی از رسیور کرکره برقی مبنی بر بسته شدن کرکره و باز کردن تیغه ها به کنترل باکس دستگاه، موتور ارسال میشود  و  نیروی لازم برای حرکت تیغه‌ها را به طرف پایین تامین می‌شود و در نتیجه با حرکت شَفت، تیغه ها به طرف پایین حرکت می کنند.

 

 

مزایای ریموت و رسیوردرب کرکره برقی

یکی از مزایای مهم رسیور کرکره برقی این است که در مدت زمان کوتاهی سیگنال را دریافت می‌کند و تمام طول عملیات در بازده زمانی کوتاهی انجام می‌شود. درب‌های کرکره‌ای علاوه بر افزایش سرعت عمل می‌تواند یکی از مناسب‌ترین گزینه‌ها برای ساختمان‌های باشد که تعداد واحد بالایی دارند. رسیور ساید ساده تک کانال و چهار کانال برند درپا  پیشنهاد مناسبی است برای ساختمان‌های که تردد بالایی دارند و به دنبال یک رسیور مناسب و با دوام برای پارکینگ می‌گردند همچنین این رسیور کمک می‌کند عمر کرکره برقی نیز بالابرود  

اگر قصد آشنایی بیشتر با رسیور کرکره برقی دارید مطالعه این مقاله را به شما پیشنهاد میکنیم. 

کار با دستگاه رسیور درب  کرکره برقی 

شناسایی ریموت‌ها : 

سوکت موتور ساید را به کانکتور پین سفید رنگ وصل کنید، سپس دوشاخه موتور ساید را به برق وصل کنید. اکنون با هرکدام از ریمونهای همراه دستگاه، میتوان فرمان حرکت موتور به بالا یا پایین و توقف داد.سپس شناسایی ریموت در دستگاه را باز کنید. کلید ریموت روی برد را فشار دهید تا لامپ قرمز خاموش شود، آنگاه کلید را رها کنید.

در نهایت یکی از دکمه های ریموت جدید را فشار دهید تا موتور شروع به حرکت کند، بلافاصله دکمه ریموت جدید را رها کنید. اکنون این ریموت شناسایی شده است.

پاک کردن ریموت‌ها: 

کلید ریموت روی برد را فشار دهید و نگهدارید، لامپ قرمز خاموش میشود و پس از چند ثانیه شروع به چشمک زدن میکند، بلافاصله کلید را رها کنید.

  

وبلاگ گروه صنعتی جداری اتوماسیون ساختمان و آنچه باید در این مورد بدانید