چگونه امنیت ساختمان را افزایش دهیم
تاریخ انتشار: 2021/11/14

روش‌هایی برای تضمین امنیت خانه

 

سیستم‌های امنیتی از قبل پیشرفته‌تر شده‌اند. از دوربین‌های امنیتی گرفته تا قفل‌های کنترل از راه دور، بسیاری از سیستم‌های امنیتی را می‌توانید از روی گوشی خود کنترل کنید. این امر باعث می‌شود تمام اطلاعاتی که از خانه‌ی خود نیاز دارید درست کف دستانتان باشد و به شما آرامش خاطر دهد. 

 

البته سیستم‌ امنیتی همیشه جوابگو نیست و اگر خانه‌ی شما همچین سیستمی ندارد، در ادامه ۱۰ نکته برای امن کردن خانه شما نوشته شده است. 

 

۱. وسایل قیمتی را جلوی چشم نگذارید

 

از مهم‌ترین توصیه‌هایی که می‌توانیم بکنیم این است که از وسایل ارزشمندتان به خوبی مراقبت کنید. اگر ماشین خوبی دارید، انرا داخل گاراژ بگذارید. اگر تلویزیون بزرگی دارید پنجره‌ها را بسته و پرده‌ها را بکشید. 

 

۲. کلید خود را بیرون از خانه پنهان نکنید.

 

مشکل قایم کردم کلید بیرون خانه این است که باید ‌آنرا جایی پنهان کنید که به راحتی در دسترس باشد و همین می‌تواند کار سارقان را راحت‌تر کند. 

 

۳. نگذارید کسی متوجه شود که خانه خالی است. 

 

اگر مدت زمان طولانی دور از خانه هستید می‌توانید از همسایه‌های خود خواهش کنید تا نامه‌هایتان را جمع‌‌آوری کنند و یا چمن را کوتاه کنند تا بنظر برسد که خانه خالی نیست. اگر هم رابطه‌ی نزدیکی با همسایه‌های خود ندارید، می‌توانید چراغ را روشن بگذارید تا بنظر برسد خانه خالی نیست.

 

۴. خانه‌ی خود را بیش از حد قایم نکنید. 

 

حتی با وجود تمام این اقدامات احتیاطی گاهی اوقات داشتن حصار‌های بلند می‌تواند سارقان را تشویق کنند تا خانه‌ی شما را هدف گذاری کنند. 

 

۵. از درب‌هایی که نزدیک دستگیره شیشه دارند اجتناب کنید. 

 

درب‌هایی که نزدیک دستگیره شیشه دارند نظر سارقان را جلب می‌کنند زیرا که به راحتی می‌توان شیشه را شکست و به خانه دسترسی پیدا کرد.

 

۶. چراغ‌‌هایی با سنسور حرکتی بگیرید. 

 

داشتن چراغ با سنسور حرکتی خیلی مواقع می‌تواند سارقان را از وارد شدن به خانه‌ی شما منصرف کند.

 

۷. طبقه‌ي دوم را امن کنید. 

 

بسیاری از مواقع ما فراموش می‌کنیم که پنجره‌های طبقات بالاتر را ببندیم. قبل از ترک کردن خانه از بسته بودن تمام پنجره‌ها و ورودی‌ها اطمینان حاصل پیدا کنید. و فراموش نکنید چند چراغ را روشن گذاشته تا بنظر برسد خانه‌ی شما خالی نیست.

 

۸. پلیس می‌تواند خانهي شما را بازرسی کند. 

 

اگر همچنان مطمئن نیستید که خانه‌ي شما امن هست یا خیر می‌توانید از پلیس خواهش کنید خانه‌ی شما را بازرسی کند. آن‌ها می‌توانند ورودی‌های احتمالی را پیدا، و شما را از آن‌ها با خبر کنند.

 

۹. قفل پنجره

 

پنجره‌ها نقطه ضعف هر خانه‌ای به شمار می‌روند و با اینکه اکثر سیستم‌های امنیتی سنسور‌هایی برای پنجره دارند، کار‌هایی هست که می‌توانید انجام دهید تا کار راحت‌تر شود. یکی از این‌ها قفل پنجره است. قفل‌های پنجره با قیمت‌های معقول در دسترس شما هستند و می‌توانند زندگی سارقان را سخت‌تر کنند. 

 

۱۰. از هوش خود استفاده کنید. 

 

اکثر مجرمان، مخصوصا سارقان فرصت طلب هستند. تنها با وسوسه نکردن سارقان می‌توانید به راحتی هرگز به هدف آن‌ها تبدیل نشوید.

وبلاگ گروه صنعتی جداری اتوماسیون ساختمان و آنچه باید در این مورد بدانید